HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Donald Trump zaplatil Číne takmer 200 000 dolárov na daniach

Americký prezident Donald Trump. Foto: TASR/AP

Donald Trump má v Číne účet v banke. Už roky v Číne usiluje o licenčné dohody. List New York Times zverejnil informácie, ktoré spochybňujú Trumpove tvrdenie, že je „tvrdý na Čínu“, informuje portál Blisty.

Denník New York Times zistil, že účet v čínskej banke, ovládaný skupinou Trump International Hotels Management, zaplatil Číne v rokoch 2013 – 2015 v súvislosti s úsilím získať licenčné dohody 188 561 dolárov na daniach. V Spojených štátoch podľa zistení denníka New York Times zaplatil Trump v rokoch 2016 a 2017 len 750 dolárov na daniach.

Televangelista Pat Robertson predpovedá, že Trump vo voľbách zvíťazí a prinesie koniec časov

Z Trumpovych daňových záznamov tiež vyplýva, že americký prezident investoval najmenej 192 000 dolárov do piatich firiem, ktorých úlohou bolo uzatvárať v Číne obchodné dohody. Tieto firmy si vyžiadali od Trumpa 97 400 dolárov na úhradu tzv. „podnikateľských nákladov“, a to ešte v roku 2018.

Tieto informácie vyšli najavo v čase, keď Trump obviňuje svojho oponenta Joea Bidena, že je „voči Číne slabý“. Trump navyše charakterizuje Bidenovu rodinu ako „ľudí, ktorí sa zapredali Číne“.

Donaldovi táto „Trumpová“ radosť rozhodne nerobí: Ivana pred voľbami predvádza bombu za bombou!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info