HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Jozefa K. odsúdili za vraždu na 23 rokov väzenia

Účasťou na úkladnej vražde si podľa obžaloby chcel Jozef K. manželku k sebe pripútať a zabrániť ukončeniu ich manželstva, keďže ona mala v úmysle rozviesť sa. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku uznal obžalovaného Jozefa K. za vinného z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Uložil mu trest odňatia slobody vo výmere 23 rokov so zaradením do ústavu na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Súd obžalovanému uložil aj trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu vo výmere piatich rokov. Zároveň uložil obžalovanému ochranný dohľad vo výmere tri roky,“ dodala hovorkyňa ŠTS. Rozsudok nie je právoplatný, obžalovaný sa proti nemu odvolal, rozhodne Najvyšší súd SR.

Vražda sa stala minulý rok v obci Šuňava v okrese Poprad. Obžalovaný zavraždil poškodeného Romana A. nožom, piatimi ranami do oblasti hrudníka. Jeho telo priviezol domov a za pomoci manželky ho odstránil s úmyslom vydierať svoju manželku jej aktívnou účasťou na vražde Romana A. z dôvodu, aby zmenila svoje rozhodnutie rozviesť sa s ním.

Proces sa začal v tejto veci koncom júla, keď obžalovaný síce priznal, že sa skutku dopustil, odmietol však, že by išlo o vraždu pripravovanú.

„Testovanie je vyhadzovaním peňazí daňovníkov“, tvrdí šéf zdravotných odborov Anton Szalay

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info