HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Írsko vyšetruje Facebook z možného porušenia ochrany osobných údajov detí na Instagrame

Ilustračné foto / Pixabay

Írsko vyšetruje Facebook kvôli obvineniam, že jej dcérska spoločnosť Instagram dovolila, aby boli telefónne čísla a e-mailové adresy maloletých osôb ľahko prístupné, informuje portál RT.

Štátna komisia pre ochranu údajov (DPC) uviedla, že preverí, či spoločnosť Marka Zuckerberga má „právny základ pre ďalšie spracúvanie osobných údajov detí“ a či využíva „primeranú ochranu“ týchto údajov. Regulátor zároveň plánuje skontrolovať „vhodnosť“ nastavení účtu Instagramu pre deti.

Noviny Telegraph v nedeľu uviedli, že vyšetrovanie sa začali v reakcii na tvrdenie, že Instagram slabo chráni kontaktné údaje maloletých osôb. Ľudia musia mať najmenej 13 rokov, aby si mohli vytvoriť účet na Instagrame, pokiaľ to nedovolí jeden z rodičov.

Zuckerberg venuje ďalších 100 miliónov dolárov na zabezpečenie „bezpečných volieb“

Minulý rok americký vedecký pracovník v oblasti dát David Stier analyzoval okolo 200 000 účtov Instagramu vo viacerých krajinách. Prehlásil, že deti môžu ľahko zmeniť svoj osobný profil na firemné účty, kde majú zverejnené telefónne čísla a e-mailové adresy.

Podľa správ si túto možnosť bolo možné zvoliť, pretože na rozdiel od osobných profilov táto možnosť poskytuje štatistické údaje, ako napríklad populárnosť ich fotografií a videí.

Facebook uviedol, že odvtedy aktualizoval svoje obchodné účty, takže „ľudia sa teraz môžu odhlásiť s úplným vymazaním svojich kontaktných informácií“.

Spoločnosť pre médiá uviedla, že je v „úzkom kontakte“ s DPC a spolupracuje s vyšetrovaniami.

Britský premiér Johnson údajne plánuje rezignovať kvôli nízkemu platu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info