HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Andrej Danko Matovičovi: Hádam nechcete výsledky týchto testov a DNA odovzdávať farmaceutickým firmám!

Predseda SNS Andrej Danko / Fotokoláž (via TASR)

Andrej Danko sa prihlásil o slovo. Rozzúrili ho plány premiéra povinne testovať všetkých Slovákov. Dotkol sa aj témy víkendových protestov v Bratislave. Šéf národniarov vyzval prezidentku SR, aby povedala jasné nie celoslovenskému testovaniu. Video predseda SNS zverejnil na svojom Facebooku.

Andrej Danko očakáva od premiéra ospravedlnenie za to, že o občanoch Slovenska rozprával ako o laboratórnych myšiach s kancelárkou Nemecka poza chrbát vlastného národa a že kupoval testy bez toho, aby prebehla celospoločenská diskusia. „Čakali by sme vysvetlenie, prečo používate desiatky miliónov Eur bez toho, aby ste informovali verejnosť“, hovorí hneď v úvode.

Podľa Danka by mal premiér po tejto udalosti neodkladne odvolať šefa Správy štátnych hmotných rezerv, pretože sa mu nezdá, že by mohla malá trnavská firma mať 50 miliónov Eur na zaplatenie faktúr do južnej Kórey.

„Ak by som bol generálny prokurátor, osobne by som spracoval návrh na vzatie Matoviča do väzby“, vyhlásil Harabin

Novozvoleného predsedu národniarov zaujíma, čo sú to za testy, ktoré sa nakúpili a dožaduje sa odpovede, čo s nimi vlastne následne chce premiér, či štát, robiť. Obviňuje premiéra, že zatiaľ Slovákov len straší. Za testovaním vidí A. Danko nekalé úmysly. V prvom rade sa premiéra pýta, či si myslí, že do malých volebných miestností budú chodiť stovky ľudí, ktorí sa práve tam môžu nakaziť. Pýta sa, či to myslí vážne, že im to bude prikazovať, alebo ich trestať, či dávať pokuty.

To najhlavnejšie však prichádza po týchto slovách. Predseda SNS vyslovuje podozrenie, že s odobratými vzorkami sa nemá narábať v súlade s etickými princípmi. Hovorí: „Ale občanom musíte povedať, čo budete robiť s týmito vzorkami. Hádam nechcete výsledky týchto testov a DNA odovzdávať nejakým farmaceutickým firmám!“ a hneď sa dožaduje: „Chceme vedieť, ako bude s nimi nakladané a chceme vedieť kde tieto vzorky končia!“

Tu už nejde o fazuľky – podľa dlhoročného policajného  vyšetrovateľa prekračuje vláda svoje kompetencie

Andrej Danko premiérovi následne vysvetľuje, z čoho pramenia jeho pochybnosti o dobrých úmysloch: „Áno, máme mnoho pochybností a tieto pochybnosti vyvolávate vy svojím správaním, svojou netransparentnosťou, svojou agresivitou…“

Následne už len pripomína Matovičovi, že aj on bol voľakedy v opozícii a vtedy mu nadávky ani deti na protestoch nezvykli vadiť. V predošlú sobotu mu však vulgarizmy aj prítomnosť detí už vadili.

Záverom Andrej Danko žiada, aby sa na bezpečnostnej rade vyhodnotili všetky riziká. Obracia sa aj na prezidentku SR a vyslovuje želanie, aby povedala jasné NIE celoslovenskému testovaniu, ktoré by malo byť povinné.

Belousovová o Matovičovi: „Doteraz doslova pos*al všetko, čo chytil do rúk“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info