HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

„Meďák“ po Karlovi Gottovi predaný! Kto si auto Slávika kúpil a za koľko?

Karel Gott / Facebook (Karel Gott Deutsch)

Nie je to ani tak dávno, od kedy portál Blesk, ktorý o veci informuje, ponúkal možnosť zaobstarať si mercedes, v ktorom sa kedysi vozil Karel Gott (†80). Lenže pozor, vozidlo už našlo nového majiteľa! Kto to je?

Auto, v ktorom jazdil Slávik v minulom desaťročí a viezol v ňom aj slávneho predstaviteľa Winnetoua Pierra Bricea (†86) počas jeho návštevy v Prahe, sa razom predalo za viac ako 23 000 eur. Pritom sa jedná o starší mercedes, ktorý by sa bežne predal len za zlomok tejto ceny – zhruba za 3 000 eur.

Ponuka visela na internete len pár hodín, ale záujemcovia sa našli ihneď. „Prišlo nám na neho sedem reakcií skrz kontaktný formulár, pričom inzerát videlo približne päť a pol tisícky užívateľov,“ uviedla pre Showtime Aneta Kapuciánová, manažérka PR a internej komunikácie webu, ktorý inzertný priestor prevádzkuje.

Karel Gott miloval humor: Aké boli jeho najobľúbenejšie vtipy?

Totožnosť nového majiteľa vozidla síce zverejnená nebola, ale predsa len nejaké informácie sme sa o ňom už dozvedeli. „Vozidlo po Karlovi Gottovi sa predalo záujemcovi z Českej republiky. Jednalo sa jednak o fanúšika pána Gotta a zároveň o človeka, ktorý mal nejakým spôsobom vzťah k historickým vozidlám,“  prezradil predajca David Fleischer.

Podľa odborníkov by sa vozidlo takto nepredalo, keby nemalo auru Slávika. Nový majiteľ však ako bonus dostane osvedčenie o evidencii vozidla, kde je v kolónke držiteľa meno Karla Gotta.

„Výhra je, že to patrilo Karlovi Gottovi, ale inak, povedzme si úprimne, je to 20-ročný šrot a veľmi riziková investícia,“ povedal pre Showtime moderátor Autosalóna Josef Vrtal.

Daniel Landa sa naštval na Miloša Zemana: Na hrad poslal ostrý odkaz, pridal sa aj Hrušínský

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info