HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Americké námorníctvo testuje nový torpédoborec

Torpédoborec triedy Arleigh Burke. Reprofoto YouTube (@Canal Military Times)

Americké námorníctvo testuje dizajn torpédoborca ​​novej generácie.

Torpédoborec triedy Arleigh Burke je predstaviteľom novej generácie veľkých povrchových bojových plavidiel. Pracovne sa označuje ako DDG Next, ide o plavidlá s trupom menším ako takmer 16 000 tonový torpédoborec triedy Zumwalt, ale stále sú dostatočne veľké na umiestnenie väčšieho raketového arzenálu, povedal admirál Michael Gilday.  Viac napísal portál defensenews.com.

„Nechcem budovať opachy.“ Potrebujem však na lodiach väčší výber výzbroje, “uviedol šéf námorných operácií, admirál Gilday. “ Zámerom je prísť s novým torpédoborcom, a to s úplne novým trupom. Chceme nasadiť existujúce technológie na tento trup a schopnosti torpédoborca v priebehu času aktualizovať a modernizovať. “

Námorníctvo by malo začať novú loď zaraďovať do činnej služby v roku 2025, aj keď nie je jasné, aký vplyv bude mať jej budúce hodnotenie na takéto plány. Minister obrany Mark Esper sa vo svojom nedávnom prejave o pláne ministerstva obrany pre námorné lode s viac ako 500 členmi posádky nezmieňoval o budúcom veľkom hladinovom plavidle.

Americké námorníctvo zadržalo zbrane vyrobené v Iráne pri razii v Arabskom mori

Aby sa zabránilo ďalšiemu mrhaniu zdrojmi, ako je zrušený krížnik novej generácie alebo výrazne skrátený program DDG-1000, armáda sa vracia k úspešnému programu Arleigh Burke, ktorý je základom programu hladinových útočných plavidiel námorníctva za posledných 30 rokov, uviedol Gilday . Rovnako ako v prípade fregát triedy Constellation, aj v tejto oblasti plánuje námorníctvo nainštalovať na novú loď nové odskúšané systémy a časom ich vylepšiť.

„Mali sme nový trup, ale nasadili sme na neho Aegis,“ povedal Gilday. „Dali sme naň známe systémy, ktoré boli spoľahlivé a boli už vyradené z flotily.“ To je podstata tohoto nápadu. Nazývam to DDG, označil by som to za správnu veľkosť. Menší ako Zumwalt, ale napriek tomu má dostatok miesta. “

Americké námorníctvo odhaduje, že na uskutočnenie svojho pôvodného plánu stavby lodí bude ročne potrebovať 22 miliárd dolárov, hoci Kongresový rozpočtový úrad odhadoval o 30 percent viac. Podľa Kongresovej výskumnej služby boli hlavným rozdielom medzi odhadmi CBO a Navy náklady práve na budúce veľké povrchové plavidlo .

USS Nimitz sa pripojila k 5. flotile amerického námorníctva v Indickom oceáne

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info