fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Polícia bude dôsledne kontrolovať nosenie rúšok aj vonku

Ilustračné foto - FB Polícia SR

Nosenie rúšok v exteriéri a dodržiavanie všetkých opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) budú policajti dôsledne kontrolovať.

Vo svojom profile na sociálnej sieti polícia upozorňuje, že od dnešného dňa sú rúška povinné nielen v budovách alebo v prostriedkoch verejnej dopravy, ale aj vonku na verejnosti. Na prekrytie horných dýchacích ciest, teda nosa a úst je možné použiť aj respirátor bez výdychového ventilu, šál či šatku.

Opatrenie ÚVZ má niekoľko výnimiek, kto a kde rúško mať nemusí. Ide o deti do šesť rokov, pričom od troch rokov rúško hygienici výrazne odporúčajú. Rúško nemusia mať ani osoby v exteriéroch s výnimkou zastavaného územia obce, pokiaľ sú od ostatných osôb, s ktorými nežijú v jednej domácnosti, vzdialené viac ako päť metrov.

Títo štyria politici ich nemali, no dodnes pokutu nedostali! Úrady vraj stále hľadajú dôkazy

Ďalej osoby so závažnými poruchami autistického spektra, žiaci so stredným a ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím, osoby pri výkone športu, fotografované osoby počas fotografovania, nevesty a ženísi pri sobáši.

Rúško tiež nemusia mať výkonní umelci pri podávaní umeleckého výkonu a účinkujúci pri nakrúcaní dokumentárneho filmu, tlmočníci do posunkovej reči v rámci výkonu povolania a tiež zamestnanec, ktorý sa nachádza na vnútornom pracovisku sám.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info