HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Briti sa dočkali! Kráľovná Alžbeta II. to konečne urobila!

Kráľovná Alžbeta ll. / Facebook (Hoburne)

Britská kráľovná Alžbeta II. pri príležitosti svojich narodenín vyznamenala desiatky zdravotníkov za ich nasadenie v boji proti novému koronavírusu a do šľachtického stavu povýšila napríklad herca Davida Sucheta či porotkyňu Mary Berryovú, informuje portál Stras24.

Vyznamenanie tento rok britská panovníčka udeľuje s oneskorením, pretože tradične to býva v júni, kedy kvôli lepšiemu počasiu svoje aprílové narodeniny pravidelne oslavuje. Tentoraz kráľovský palác termín odložil najmä preto, aby sa na zoznam dostali ľudia, ktorí boli nasadení v boji s epidémiou.

Princezná Diana pod lupou: Prečo s ňou nehovoril vlastný syn?

Lekári, sestry, opatrovatelia, dobrovoľníci, ale napríklad aj pracovníci donáškových služieb či charitatívnych organizácií nakoniec tvoria viac ako desatinu vyznamenaných, celkom ich je 414.

Titul člena Rádu britského impéria (MBE) dostane napríklad majiteľ reštaurácie v Glasgowe David Maguire, ktorý zadarmo posielal jedlo zdravotníkom, alebo Jay Flynn, ktorý počas karantény bavil ľudí zavretých doma svojimi online kvízmi. Rovnaký titul má po novom aj futbalista Manchestru United Marcus Rashford, ktorý viedol úspešnú kampaň za to, aby vláda školákom z chudobných rodín poskytla bezplatné stravovanie v jedálňach aj počas leta.

Smutná správa z kráľovskej rodiny: Definitívny koniec!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info