fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Pozor, máte tieto príznaky? Do práce a medzi ľudí rozhodne radšej nechoďte!

Foto: TASR/AP

Posledné dni sa hromadia prípady, keď sa COVID-19 potvrdil u osôb, ktoré napriek klinickým príznakom navštevovali pracoviská, školy či verejné priestranstvá a nákazu tak rozšírili ďalej.

Úrad verejného zdravotníctva podľa portálu dnes24.sk vyzval na sociálnej sieti ľudí, ktorí majú akékoľvek príznaky ochorenia COVID-19, aby nechodili do práce a nenavštevovali verejné miesta.

Pozor na tieto príznaky

Podľa úradu môže ísť o tieto príznaky: celková únava, slabosť, suchý dráždivý kašeľ, zvýšená telesná teplota, ale aj bolesti hlavy a kĺbov či náhla strata čuchu a chuti. Úrad verejného zdravotníctva tvrdí, že posledné dni sa hromadia prípady, keď sa COVID-19 potvrdil u osôb, ktoré aj napriek klinickým príznakom navštevovali pracoviská, školy či verejné priestranstvá a nákazu tak šírili ďalej.

„Verejnosť by sme zároveň chceli povzbudiť k rešpektovaniu opatrení, správnemu noseniu rúšok (prekryté ústa aj nosové dierky), dodržiavaniu odstupov od cudzích ľudí a pravidelnému umývaniu či dezinfekcii rúk. V súčasnej situácii ide o nosný pilier ochrany nášho zdravia,“ zdôraznil úrad.

Nové zistenia o COVID-19: Všetko je napokon inak, ako sa predpokladalo!

Výzva pre občanov

Úrad verejného zdravotníctva tiež podotkol, že choré deti nemajú byť v škole, ale ani u starých rodičov, ktorí sú rizikovou skupinou. Úrad ďalej vyzýva, aby ľudia v prípadoch podozrenia nechodili za svojím ošetrujúcim lekárom osobne bez ohlásenia.

„Vopred ho telefonicky kontaktujte a informujte ho o svojom zdravotnom stave vrátane epidemiologickej a cestovateľskej anamnézy. Váš ošetrujúci lekár určí postup diagnostiky ochorenia a liečby. Riaďte sa jeho pokynmi, pretože klinický stav ochorenia sa bez liečby a dohľadu lekára môže skomplikovať,“ podotkol podľa portálu dnes.24 Úrad verejného zdravotníctva.

Európa musí ísť nad rámec vedy, aby prežila krízu Covid-19, tvrdí WHO

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info