HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Nečakané prekvapenie v pivnici. Neuveríte, čo majiteľke odhalil starý kufor

Ilustračný obrázok / Shutterstock

Žena chcela predať byt, ktorý zdedila po mame, v pivnici ju ale po náleze starého kufra čakalo obrovské prekvapenie.

Obyvateľka Paríža, ktorá spolu s realitným maklérom pripravovala predaj majetku zdedeného po zosnulej matke, zažila poriadne prekvapenie. Ako informuje denník Le Parisien, žena menom Anne (55) natrafila v suteréne patriacom k bytu kufor, v ktorom bolo 500-tisíc eur v hotovosti, píše o tom portál noviny.sk.

Tŕnistá cesta ku kufru

Miestnosť, kde sa peniaze nachádzali, bola uzamknutá visiacim zámkom. Žena spočiatku nemala žiadne informácie o tom, čo sa v nej nachádza. Dokonca si myslela, že suterén nezákonne využívali ostatní obyvatelia nehnuteľnosti, lebo v matkiných veciach nenašla zodpovedajúci kľúč. Na dome aj vyvesila oznam v snahe kontaktovať osobu, ktorá pivnicu jej matky využívala.

Dokumenty nakoniec potvrdili, že suterén prislúcha k zdedenému bytu, a preto by malo byť všetko v ňom odovzdané dedičovi zosnulého majiteľa. Keď sa mesiac nikto neprihlásil, z dverí následne odstránili zámok a žena našla spomenutý kufor. Keďže nepoznala pôvod bankoviek a nechcela čeliť obvineniu z prania špinavých peňazí, kontaktovala príslušné orgány.

Neuveriteľné zárobky kráľovskej rodiny! Kto skrýva na konte NAJVIAC MILIÁRD?

Na peniaze si ešte počká

Bankovky v nominálnej hodnote 50 a 100 eur teraz experti podrobia forenznej analýze. Ešte nezistili, či náhodou nie sú falošné, a tak zatiaľ nie je isté, či sa žena bude môcť stať právoplatnou majiteľkou nájdených peňazí. Francúzske médiá uvádzajú, že nájdenie hodnotného kufra nie je jediným prípadom tohto typu.

V októbri minulého roku sa konala dražba obrazu, ktorý istý muž zdedil spolu s majetkom príbuzného. Nenápadný obraz, ktorý roky visel v kuchyni, pôvodne považoval za bezcenný. Ukázalo sa však, že to bolo dielo talianskeho maliara z 13. storočia Cimabueho v hodnote zhruba 5,6 milióna eur, uvádza v závere webový portál TV JOJ.

Lovec UFO tvrdí, že v Južnej Karolíne objavil „mimozemské podzemné základne“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info