fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Strane Za ľudí sa nepodarilo presadiť regionálny princíp protipandemických opatrení, tvrdí Remišová

Na snímke podpredsedníčka vlády a ministerka pre investície a regionálny rozvoj SR Veronika Remišová (Za ľudí). FOTO TASR - Jaroslav Novák

Strane Za ľudí sa na zasadaní Ústredného krízového štábu nepodarilo presadiť regionálny princíp protipandemických opatrení.

Na tlačovej konferencii na Úrade vlády o tom informovala ministerka pre investície a regionálny rozvoj Veronika Remišová (Za ľudí).

Remišová dopoludnia v tlačovej správe uviedla, že má záujem presadiť regionálny princíp opatrení, teda že opatrenia budú prijímané podľa toho, aká je situácia v jednotlivých regiónoch. Opatrenia by tak nemali celoplošný charakter.

Správanie koaličného partnera považujem za mimoriadne nezodpovedné, tvrdí premiér

„Hovorili sme o kompenzáciách pre jednotlivé sektory, táto pomoc musí byť rýchla a efektívna, aby sa dostala k ľuďom. Zajtra ráno bude zasadať vláda na rokovaní, ktoré bude zamerané na tieto opatrenia a následne mimoriadna schôdza parlamentu a ako jednu z prvých vecí budeme riešiť kompenzácie pre ľudí, ktorí budú mať zatvorené prevádzky,“ povedala Remišová.

Ústredný krízový štáb zasadá od 10:00 ráno. Prijaté opatrenia by mal v priebehu najbližších hodín oznámiť Hlavný hygienik SR Ján Mikas.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info