fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Dôvodom, prečo má Slovensko taký defecit v rozpočte, bude dofinancovávanie nemocníc, tvrdí Heger

heger
Na snímke minister financií SR Eduard Heger (OĽaNO).FOTO TASR - Dano Veselský

Dôvodom tohtoročného vysokého deficitu štátneho rozpočtu je dofinancovávanie nemocníc. V diskusnej relácií RTVS O 5 minút 12 to povedal minister financií Eduard Heger (OĽaNO). Podľa šéfa rezortu financií je tak deficit štátneho rozpočtu výsledkom vládnutia strany Smer-SD.

„Každý rok ste nechávali nemocnice v zadĺžení. V roku 2016 ste postavili na ministerstvo zdravotníctva krízového manažéra. Po tom, čo ste vládli sami,“ povedal Ficovi minister Heger. Podľa šéfa rezortu financií dofinancovanie zadlžených nemocníc predstavuje jeden z hlavných dôvodov vysokého deficitu štátneho rozpočtu.

Podľa predsedu strany Smer-Sd Roberta Fica súčasná vláda zlyháva v základných veciach. Heger podľa neho napríklad doteraz nepovedal, na aké opatrenia rezort financií použije vyše päť miliárd eur, ktoré má k dispozícii. Podľa Fica napríklad reálne hrozí, že pracovníci v oblasti kultúry a športu neuvidia peniaze ešte niekoľko mesiacov či dokonca rokov.

Pomoc vlády pre pracovníkov v oblasti kultúry a športu je podľa Fica veľmi pomalá. Fico podporuje helikoptérový spôsob poskytnutia financií občanom pri druhej vlne pandémie koronavírusu, pri ktorom by vláda rovnomerne rozdeľovala peniaze medzi občanov.

Jeden z podpredsedov Národnej rady Slovenskej republiky má koronavírus

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info