HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Bezprecedentný nárast počtu prípadov v Anglicku o 15 000, bol „nájdený a opravený“

Ilustračný obrázok / Shutterstock

Úrady v Anglicku tvrdia, že technické zlyhanie, ktoré viedlo k bezprecedentnému nárastu prípadov koronavírusov objavujúcich sa v systémoch NHS, bolo opravené a pravdepodobne sa nebude opakovať, informuje portál RT.

„Problém bol nájdený a opravený a som si istá, že sa okamžite zavedú zmeny, aby sa tento problém už nezopakoval,“ uviedla v pondelok ráno ministerka práce a dôchodkov Therese Coffeyová po prudkom nedeľnom náraste prípadov o rekordných 22 961.

„Som si istá, že PHE (Anglické verejné zdravie) nedovolí, aby sa tento problém opakoval,“ dodala ministerka práce Coffeyová.

Úrady tvrdili, že technická závada spôsobila oneskorenie prenosu asi 15 841 výsledkov testov do vládnych systémov vrátane systémov sledovania kontaktov Národnej zdravotnej služby (NHS).

Pacient s Covidom prepustený z nemocnice po 149 dňoch

„Plne chápeme obavy, ktoré to môže spôsobiť, a v súčasnosti boli zavedené ďalšie robustné opatrenia,“ uviedol dočasný výkonný riaditeľ spoločnosti PHE Michael Brodie a dodal, že všetci testovaní dostali výsledky včas a tým, ktorí boli pozitívni, bolo povedané, aby sa izolovali.

Tento incident predstavuje ďalší neúspech z dlhého zoznamu prešľapov vlády premiéra Borisa Johnsona pri riešení pandémie Covid-19, a to aj napriek sľubom systému testovania a sledovania, ktorý bude „svetový“.

Maduro poďakoval Rusku, pretože Venezuela dostala prvú várku ruskej vakcíny proti Covid-19 (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info