HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Vodiči pozor! Od dnes platia nové opatrenia pri poskytovaní služieb evidencie vozidiel

Ilustračné foto / archív via SITA)

Nové opatrenia zaviedlo Ministerstvo vnútra v súvislosti s vyhlásením núdzového stavu. Ministerstvo tiež žiada občanov o uprednostnenie telefonickej, elektronickej či písomnej komunikácie.

Od dnešného dňa platia nové opatrenia pri poskytovaní služieb evidencie vozidiel na dopravných inšpektorátoch, oddelení dokladov, pracovísk okresných úradov a klientskych centier. Ide o zmeny, ktoré zaviedlo Ministerstvo vnútra od pondelka (5. októbra) ako reakciu na vyhlásenie núdzového stavu na Slovensku, informuje portál tnnoviny.sk. Počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch (výnimkou sú cestovné pasy). Platné lehoty sa automaticky predlžujú až do uplynutia štyroch mesiacov po skončení núdzového či výnimočného stavu.

Od roku 2022 budeme musieť mať všetci občianske preukazy s čipom. Dôvodom je ezdravie

Zmeny, zmeny, zmeny…

Najväčšia zmena nastane na dopravnom inšpektoráte, kde sa budú musieť občania objednať cez online službu. Tá im určí konkrétny dátum a čas, o koľkom sa dostanú na rad. Osobne môžu prísť na inšpektorát maximálne päť minút pred termínom.

Elektronickou formou budú občania odovzdávať aj podania na podateľne okresných úradov. Tie však budú musieť do troch dní aj elektronicky podpísať, alebo ich doplniť listinnou podobou. Osobné konzultácie bude možné vykonať po objednaní sa na určitý termín, alebo po telefonickej dohode zamestnanca s klientom.

Zmenu zaviedli aj pri evidencií zbraní. Až do odvolania sa nebudú vykonávať skúšky odbornej spôsobilosti ani potrebné obhliadky priestorov, vydávať potvrdenia o vypožičaní a prenájme zbrane, prijímať žiadosti o vydanie zbrojných preukazov a licencií.

Úrady práce začnú od 1. septembra prijímať žiadosti o príspevky na udržanie zamestnanosti za august

Pozor na dodržiavanie opatrení

V prípade ak by ste potrebovali vyhotoviť malý technický preukaz, môžete si ísť oň požiadať, avšak doručený vám nebude na oddelenie dokladov, ale na adresu žiadateľa. Na vybavenie občianskych preukazov budú namiesto certifikátu pre elektronický podpis  k dispozícií bezplatná elektronická služba.

Každý občan je povinný dodržiavať na úradoch protiepidemiologické a hygienické opatrenia, informuje v závere webový portál Markízy.

Občianske preukazy s odtlačkami prstov nás čakajú už budúci rok!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info