fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Saudská Arábia obviňuje Irán z výcviku teroristov

Mapa Saudská arábia
Ilustračný obrázok/pixabay

Vláda Saudskej Arábie v pondelok uviedla, že traja členovia teroristickej bunky zatknutej minulý týždeň saudskoarabskou štátnou bezpečnosťou boli vyškolení iránskymi islamskými revolučnými gardami (IRGC), informuje portál Breitbart.

V súvislosti s bunkou bolo vykonaných desať zatknutí a zadržaný vojenský materiál  vrátane nožov, zbraní, streliva, vojenských uniforiem, sledovacích zariadení, zásob materiálov na výrobu bômb a najmenej deviatich improvizovaných výbušných zariadení.

Saudská spravodajská agentúra známa ako Štátne bezpečnostné prezídium uviedla, že prepadla dva úkryty, ktoré teroristický gang použil. Dom a farmu. Traja členovia bunky údajne spojení s IRGC absolvovali „vojenský a poľný výcvik vrátane spôsobu výroby výbušnín“.

Žiadneho z podozrivých zatiaľ neidentifikovali na verejnosti, pretože vyšetrovanie stále pokračuje. Saudské médiá uviedli, že podozriví budú po vypočutí predsedníctvom štátnej bezpečnosti stíhaní.

Turecko popiera tvrdenie, že jeho F-16 zostrelila arménsku stíhačku

Podobný záťah proti terorizmu ohlásil saudskoarabský spojenec Bahrajn 21. septembra. Teroristická skupina uväznená v Bahrajne začiatkom tohto roka bola pomenovaná po zabitom generálovi IRGC Qasemovi Soleimanimu a údajne mala podporu Iráncov pri uskutočňovaní útoku z pomsty za Soleimaniho smrť.

Iránske ministerstvo zahraničia v utorok poprelo tvrdenia Saudskej Arábie o účasti v teroristickej bunke. „Opakované a bezcenné obvinenia saudských vládcov nie sú cestou, aby Rijád dosiahol svoje ciele. Naše odporúčanie je, aby Saudská Arábia namiesto bezcenných scenárov zvolila cestu čestnosti a múdrosti,“ uviedol iránsky hovorca.

Ďalšia nezhoda v koalícii. SaS je zatiaľ proti zavedeniu núdzového stavu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info