fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER PORADŇA SLOVENSKO

Najlepšia rada lekára, akú môžeme počuť: leňošte a budete zdraví!

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Uznávaný nemecký profesor búra všetky teórie. Zabudnite na ranný beh a radšej zostaňte o niečo dlhšie v posteli.

Dobrá správa pre tých, ktorí si vyčítajú nedostatok pohybu a obávajú sa, že ich lenivosť čoskoro privedie do hrobu. Nemecký vedec, profesor Peter Axt, vo svojej novej knihe tvrdí, že najlepšia cesta ku zdraviu a šťastiu je časté a cieľavedomé leňošenie.  Informáciu prevzal portál blesk.cz.

Leňošenie je vraj najlepší spôsob, ako postaviť bariéru stresu a je tajomstvom dlhého života. Chvíľka poriadneho leňošenie je zdravšia ako sa naháňať v posilňovni. „Ľudia, ktorí radšej doma leňošia namiesto toho, aby si zabehli maratón, alebo sa radi oddávajú popoludňajšiemu spánku miesto hrania squashu s priateľom, majú oveľa väčšie šance dožiť sa požehnaného veku,“ tvrdí Peter Axt vo svojej publikácii „Radosť z leňošenia“.

Duševné zdravie je jednou z našich priorít, tvrdí Krajčí

Profesor z vysokej školy v nemeckej Fulde dodáva, že jediným prospešným a zdravým pohybom pre človeka je priemerne rýchla chôdza. „Výskumy ukázali, že ľudia, ktorí ešte v päťdesiatke behajú dlhé trate, vyplytvajú všetku energiu, ktorú potrebujú na iné účely. Potom trpia stratou pamäte a riskujú predčasnú senilitu.“

Uznávaný zdravovvedec, ktorý spolupracuje so svojou dcérou, fyzioterapeutkou, už zaznamenal veľké úspechy so svojimi predchádzajúcimi knihami „Zostaň mladý“ a „Jedz až do úplnej štíhlosti „. Podľa Axta je najväčšou záťažou pre ľudské zdravie klasické ranné behanie, ktoré je tak rozšírené v západnej Európe a Amerike. „To vás tak vysaje, že po zvyšok dňa budete fyzicky aj psychicky úplne na dne.“

A aký je najdôležitejší profesorov recept na dlhý a plnohodnotný život? „Polovicu svojho voľného času proleňošte a pekne si to užívajte. A hlavne žiadne výčitky svedomia.“ Poďme teda na to!

Okolitý hluk je škodlivý aj pre zdravie plodu v lone matky

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info