fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Majský odmieta vydanie na Slovensko, chce dožiť v Česku

Jozef Majský. FOTO - TASR

Mestský súd v Prahe rozhoduje o návrhu krajského štátneho zástupcu na vydanie právoplatne odsúdeného Jozefa Majského na výkon trestu odňatia slobody na Slovensko. Informovala o tom televízia Markíza na svojom spravodajskom webe Tvnoviny.sk.

Ako ďalej uvádza portál, Majský na súde skonštatoval, že je proti vydaniu na Slovensko, keďže má aj české občianstvo a chce v Česku dožiť. Pred sudcami uviedol, že trpí vážnym ochorením. Senát Najvyššieho súdu SR koncom júla zamietol Majského odvolanie v kauze podvodu na nebankovky Horizont Slovakia a BMG Invest. Platí teda rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku z roku 2015, ktorý ho odsúdil na deväť rokov odňatia slobody.

Proti možnému rozhodnutiu Mestského súdu v Prahe môže Majský podať sťažnosť, o ktorej bude následne rozhodovať Vrchný súd v Prahe. Ten už zamietol 25. augusta sťažnosť právoplatne odsúdeného podnikateľa voči rozhodnutiu Mestského súdu v Prahe, ktorý ho na začiatku augusta zobral do väzby.

Slovenská polícia na začiatku augusta potvrdila, že Majský bol zadržaný v pražskej nemocnici a stále platí, že nenastúpil do výkonu trestu na základe právoplatného rozsudku.

Jozef Banáš napísal Matovičovi pekne na rozum

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info