fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Tri deti boli zabité pri raketovom útoku neďaleko letiska v Bagdade

Ilustračný obrázok / TASR (AP)

Iracká armáda uviedla, že v pondelok neďaleko letiska v Bagdade boli pri raketovom útoku zabité dve ženy a tri deti, informuje portál RT.

Rakety mali zrejme dopadnúť na letisko, no nakoniec však zasiahli neďaleký dom, ktorý bol po útoku úplne zničený. Okrem piatich obetí na životoch boli pri útoku ťažko zranené aj dve deti.

Útok pochádzal zo susedného irackého hlavného mesta al-Džihád, uviedla armáda vo vyhlásení. Incident bol popísaný ako „zbabelý zločin“ od „gangov“, ktoré chcú zasiať chaos a terorizovať obyvateľstvo.

Iracký premiér Mustafa al-Kadhímí nariadil, aby tí, ktorí vystrelili rakety, boli postavení pred súd, uvádza sa vo vyhlásení.

Prečo Arménsko a Azerbajdžan bojujú a aké to má dôsledky?

V Iraku sa v posledných týždňoch zintenzívnili raketové útoky zamerané na americké veľvyslanectvo v Bagdade, americké jednotky a letisko.

Washington obviňuje šiitské milície z väzieb na Irán, ktoré zintenzívnili svoje aktivity po tom, ako bol v januári vykonaný atentát amerického bezpilotného lietadla pri ktorom bol zavraždený najvyšší veliteľ Teheránu Gásem Solejmání.

Zhoršujúca sa bezpečnostná situácia spôsobila, že USA hrozia úplným zatvorením bagdadského veľvyslanectva, ak nebudú iracké úrady jednať s milíciami.

USA sa chystajú zatvoriť iracké veľvyslanectvo

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info