fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Korčoka teší, že aktivity Digitálnej koalície sa rozšírili o ďalšie krajiny

Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok. FOTO TASR - Dano Veselský

Ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivana Korčoka (nominant SaS) teší, že sa aktivity Digitálnej koalície rozšírili o krajiny ako Bielorusko, Moldavsko či Uzbekistan. Uviedol to v utorok počas otvorenia 3. ročníka spoločných študijných programov slovenských a ukrajinských univerzít, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave.

TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

„Rezort diplomacie je členom Digitálnej koalície, pričom prostredníctvom zastupiteľských úradov podporuje a prepája slovenské podnikateľské a akademické subjekty s partnermi v zahraničí. Teší ma však, že aktivity Digitálnej koalície sa rozšírili o krajiny, ako je Bielorusko, Moldavsko a Uzbekistan,“ poznamenal Korčok. Osobitnú pozornosť venoval najmä bieloruským študentom.

„Vzhľadom na ťažké obdobie, ktoré mnohí z nich vo svojej krajine zažívajú, sme sa rozhodli ponúknuť 20 bieloruským vysokoškolských študentom, ktorých štúdium sa ocitlo v ohrození kvôli zložitej vnútropolitickej situácii, možnosť využiť mimoriadne schválené vládne štipendiá a pokračovať v štúdiu na Slovensku,“ dodal.

Škandál: Väčšinu vo firme, ktorá je obvinená z podplácania, vlastní šéfka štátnej nemocnice!

V príhovore pred študentmi a predstaviteľmi Digitálnej koalície šéf slovenskej diplomacie zároveň zdôraznil, že Slovensko musí reagovať na výzvy, ktorým čelí v súvislosti s digitálnou transformáciou sveta.

Digitálna koalícia mobilizuje organizácie a inštitúcie naprieč súkromným, verejným a neziskovým sektorom pre spoločný postup pri riešení nedostatku digitálnych zručností. Cieľom je, aby každý získal dostatočné digitálne zručnosti a zostal produktívny a zamestnateľný.

Pokračuje proces v kauze vraždy M. Sýkoru, vypovedá bývalý šéf SIS I. Lexa

Konkrétnym príkladom naplňovania záväzkov rezortu diplomacie je pilotný magisterský slovensko-ukrajinský študijný program, ktorý sa naštartoval spoločne s IT Asociáciou Slovenska (ITAS) a Vysokou školou ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave v Charkove 12. februára 2018.

„Primárne ide o vysokokvalifikované pozície programátorov, systémových inžinierov či dátových analytikov. ITAS aj pomocou Zastupiteľského úradu SR v Kyjeve a vďaka založeniu Slovensko-ukrajinského centra nadväzuje spoluprácu s tamojšími univerzitami a motivuje študentov k štúdiu na Slovensku,“ dodal rezort slovenskej diplomacie.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info