fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Matovič nevylúčil úplný zákaz hromadných podujatí

Premiér Igor Matovič (OĽaNO). FOTO TASR - Pavol Zachar

Predseda vlády Igor Matovič nevylúčil úplný zákaz hromadných podujatí akéhokoľvek druhu. Vo svojom profile na sociálnej sieti tým reagoval na 478 nových prípadov nákazy koronavírusom, ktoré na Slovensku pribudli za sobotu 26. septembra.

Slovenských občanov v tejto súvislosti vyzval, aby zrušili rodinné a firemné oslavy, slávnosti, svadby, kary či „obyčajné rodinné a kamarátske návštevy„. Ľuďom tiež odporučil, aby rúško nosili všade v interiéri.

„Prosím každého človeka otvorenej mysle, aby vo svojej rodine a priateľom vysvetlil, ako je veľmi dôležité s okamžitou platnosťou nasadiť najprísnejšie možné ochranné opatrenia a nečakať na ,príkazy zvrchu´. Noste rúško všade vo vnútri, aj v spoločnosti známych kolegov. Opäť ho noste bez hanby aj vonku, ak sa pohybujete medzi ľuďmi mimo rodiny. Nechoďte na akékoľvek športové či kultúrne podujatie, hoci vás to veľmi láka,“ vyzval premiér.

Bukovský podáva žalobu na Matoviča

Opatrenia, ktoré navrhla Pandemická komisia vlády SR prijať od 1. októbra budú podľa jeho slov od uvedeného dátumu určite platiť minimálne podľa pôvodného návrhu. „Ale skôr sa obávam, že za tak drastického nárastu počtu prípadov budeme musieť prísť s úplným zákazom hromadných podujatí akéhokoľvek druhu, kým krivke nárastu spoločnými silami nezlomíme väzy,“ uviedol Matovič.

Obáva sa, že počet prípadov v polovičke októbra, prezentovaný ministrom zdravotníctva pár dní dozadu, bude dramaticky vyšší ako odhad 260 až 450.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info