fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Počet úmrtí v súvislosti s COVID-19 v druhej vlne narástol o 125 percent oproti prvej vlne

Ilustračné foto - TASR

V druhej vlne pandémie COVID-19 narástol za posledné dva mesiace počet úmrtí oproti prvej vlne, ktorá trvala päť mesiacov, o 125 percent. Ako informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, za posledné tri týždne Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou prešetruje 36 úmrtí.

To predstavuje nárast o 45 percent z celkového počtu úmrtí od začiatku pandémie ochorenia COVID-19. Priemerný vek úmrtí pacientov sa v druhej vlne znížil na 70 rokov. V prvej vlne bol priemerný vek 80 rokov.

Eliášová priblížila, že Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou nariadil doteraz celkovo 247 pitiev pre podozrenia z úmrtia v súvislosti s infekciou spôsobenou novým koronavírusom. Dodáva, že obhliadajúci lekári pri úmrtí pacienta s podozrivými symptómami mimo nemocničných zariadení využívajú COVID protilátkové ako aj PCR testy na účinnú identifikáciu úmrtí.

Hlinova desivá nočná mora: „vrieskajúci Matovič“ a iné „strašidlá“

Vysvetľuje, že tým prispievajú k odhaleniu a eliminácii možného komunitného šírenia v mieste úmrtia. „Končenú primárnu príčinu úmrtia v mnohých prípadoch okrem pitvy určujú ďalšie histopatologické, imunohistochemické a virologické vyšetrenia,“ objasnila.

Na pľúcnu formu ochorenia COVID-19 zomrelo už 44 ľudí. V piatok 25. septembra zomreli traja ľudia. Podľa nových údajov pribudlo 552 prípadov nákazy koronavírusom. Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa tak na Slovensku nakazilo 8 600 osôb. V piatok urobili laboratóriá 6 483 testov.

Koronavírus zatiaľ na Slovensku prekonalo 4 098 ľudí. Na Slovensku je momentálne hospitalizovaných 185 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 157 z nich. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 16 osôb a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 14 pacientov.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info