fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Denne vieme otestovať až 7500 ľudí, tvrdí Krajčí

Na snímke minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO). FOTO TASR - Martin Baumann

Vďaka veľkokapacitným mobilným odberovým miestam (MOM), ktoré vykonávajú testovanie na ochorenie COVID-19, sme schopní otestovať až 7500 ľudí denne.

Uviedol to minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽANO). Ako v poslednom zo samosprávnych krajov bolo MOM zriadené v Košiciach. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

Minister vyzval v súvislosti s druhou vlnou pandémie nového koronavírusu na zodpovednosť. „V prípade kontaktu s pozitívnou osobou alebo po návrate z rizikovej krajiny je mimoriadne dôležité pred testovaním dodržať päťdňovú inkubačnú dobu,“ poznamenal. Iba tak je podľa neho možné pri testovaní s istotou odhaliť ochorenie COVID-19.

Rezort zdravotníctva zdôrazňuje, že pred testovaním je nevyhnutné vyplniť elektronický formulár na stránke www.korona.gov.sk. „Po otestovaní by mal byť výsledok doručený do 96 hodín. Občania, ktorí dostanú SMS s pozitívnym výsledkom, musia zostať v povinnej karanténe, respektíve domácej izolácii,“ poznamenala hovorkyňa.

NAKA má od rána zasahovať na viacerých miestach

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info