fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Trump tvrdí, že jeho prezidentská funkcia mu zničila spoločenský život

Americký prezident Donald Trump. FOTO TASR/AP

Kvôli práci v Bielom dome sa môžete cítiť osamelý, uviedol americký prezident Donald Trump počas predvolebného prejavu, pričom dodal, že starí priatelia sú od jeho nástupu do funkcie príliš formálni a nervózni, informuje portál RT.

Trump vo štvrtok na zhromaždení vo Wisconsine uviedol, že pozná „veľmi veľa úspešných ľudí“, ale že teraz, keď je prezidentom, s ním zaobchádzajú inak.

„Teraz ma volajú: ‚Pán Prezident, pane, chceli by ste sa niekedy stretnúť? Hovorím im: „Uvoľnite sa. Volajte ma Donald, poznáte ma tridsať rokov.““

Pohoršoval sa tiež nad tým, ako „rešpektovanie úradu“ výrazne sťažilo osobné vzťahy. „Stratil som všetkých svojich priateľov,“ povedal Trump davu. „Bývali uvoľnení. Bývali super. Nie som alkoholik, ale mohol som si pokojne sadnúť a napiť sa s nimi. Teraz to už nemôžem urobiť.“

Prieskum ukázal, že väčšina Rusov uprednostňuje vysokú životnú úroveň a mier pred štatútom superveľmoci

Trump je asi najviac znepokojený tým, že sa teraz musí „spoliehať na ľudí v Kongrese“, že sú jeho priateľmi – vtipná poznámka vzhľadom na povestnú neobľúbenosť legislatívneho odvetvia, nehovoriac o prezidentových zdanlivo nekonečných hádkach s zákonodarcami. Diváci sa dokonca na tejto poznámke zasmiali.

Trump v roku 2016 tesne zvíťazil vo Wisconsine, podľa posledných prieskumov však momentálne zaostáva za demokratickým nominantom Joeom Bidenom. Nedávny prieskum spoločnosti Morning Consult priniesol Bidenovi deväťbodový náskok pred Trumpom.

Trump svoje problémy zo spoločenského života poznamenal už skôr. Minulý rok povedal na zhromaždení v Severnej Karolíne, že jeho priatelia sa „zmenili“ od jeho nástupu do funkcie prezidenta a uviedol, že sa musia „uvoľniť“.

Americký virológ tvrdí, že rúška sú lepšie ako vakcíny

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info