fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

AKTUALIZOVANÉ: Prokurátor ÚŠP podal návrh na väzobné stíhanie Ľudovíta M.

Na snímke bývalý riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó / TASR – Jakub Kotian

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku návrh na väzobné stíhanie bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy (FS) Ľudovíta M.

TASR to potvrdila hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. Ľudovíta M. zadržala polícia vo štvrtok ráno (17. 9.) a následne ho obvinili z obmedzovania osobnej slobody a vydierania.

Správa bola aktualizovaná dňa 18.9.2020 o 16:34.

„Prokurátor ÚŠP podal dnes návrh na ŠTS na Ľ. M. obvineného zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zločinu obmedzovania osobnej slobody a obzvlášť závažného zločinu vydierania, z dôvodu obavy pred kolúznym konaním a obavy z pokračovania trestnej činnosti,“ uviedla hovorkyňa ÚŠP. O prípadnom väzobnom stíhaní by mal rozhodovať sudca pre prípravné konanie ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, počas víkendu.

K trestnej činnosti malo podľa štvrtkového vyjadrenia hovorcu Prezídia Policajného zboru SR Michala Slivku dôjsť v rokoch 2011 až 2017. Dve osoby sú trestne stíhané za podporovanie zločineckej skupiny takáčovcov a činnosti v jej prospech. „V tejto súvislosti sú štyria z obvinených vrátane zadržaného Ľ. M. stíhaní za obmedzovanie osobnej slobody a Ľ. M. aj za vydieranie. V tejto časti vyšetrovania ide o trestnú činnosť z roku 2011,“ povedal Slivka.

Vyšetrovateľ objasňuje aj ďalšiu činnosť Ľudovíta M. Polícia preto žiada o kontaktovanie prípadných poškodených a podanie svedectva. Dve osoby sa nachádzajú aktuálne vo väzbe a jedna, podľa neoficiálnych informácií, v zahraničí.

Matovič rozčertil Cigánikovú: Slovný útok nechutnou vetou o jej mame!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info