fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kyselicu zbaví mlčanlivosti, ak ho o to požiada orgán činný v trestnom konaní, tvrdí Naď

Jaroslav Naď (OĽaNO). FOTO TASR - Pavel Neubauer

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) zbaví údajného bývalého príslušníka Vojenského spravodajstva (VS) a koaličného poslanca Lukáša Kyselicu (OĽaNO) mlčanlivosti, ak ho o to požiada relevantný orgán, teda orgán činný v trestnom konaní.

Pre médiá to povedal dnes pred rokovaním parlamentného výboru pre kontrolu činnosti VS. Zároveň uviedol, že rezort obrany zatiaľ takúto žiadosť neeviduje.

Minister takisto zdôraznil, že nemôže potvrdiť ani vyvrátiť to, či Kyselica naozaj pôsobil ako príslušník VS v čase, keď bol aj súčasťou predvolebnej kampane hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). „Je tam stanovený nejaký stupeň utajovanej skutočnosti, ja nebudem predsa porušovať zákon,” uviedol. Dodal, že nevie o tom, že by sa mal Kyselica zúčastniť dnešného zasadnutia výboru, keďže nie je jeho členom.

Kyselica po tom,čo média priniesli informáciu, že na prelome rokov 2019 až 2020 pôsobil ako príslušník VS, rezignoval na post štátneho tajomníka rezortu vnútra. Bývalý policajný vyšetrovateľ momentálne pôsobí ako poslanec hnutia OĽaNO, za ktoré bol zvolený do parlamentu.

Škandál premiéra Matoviča! Trápne mlčanie o miliónoch eur a vyhováranie sa na manželku Pavlínu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info