fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Pápež odsúdil kultúru individualizmu počas pandémie

Pápež František. Zdroj: Facebook (TribunaWeb)

Pápež František v stredu odsúdil kultúru individualizmu, ktorú odhalila pandémia nového koronavírusu a ktorej obeťou sa stala starostlivosť o najslabších členov spoločnosti. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

František v príhovore na pravidelnej stredajšej audiencii vyzval veriacich, aby práve teraz – v období, keď odborníci pracujú na vývoji liečby koronavírusovej nákazy, ktorá „postihla nás všetkých bez rozdielu“ – „prekonali osobný a kolektívny individualizmus“.

Pápež povedal, že „pandémia odhalila, akí sme všetci zraniteľní a navzájom prepojení“, pričom si zároveň „viac uvedomujeme šírenie nesprávneho, individualistického spôsobu myslenia v našej spoločnosti, takého, čo popiera ľudskú dôstojnosť a vzťahy, čo vníma osoby ako spotrebný tovar a vytvára kultúru akýchsi ‚jednorazových‘ výrobkov“.

Apeloval na ľudí, aby sa „starali o našich bratov a sestry, predovšetkým o tých, čo trpia“, a aby videli „ľudskú dôstojnosť v každom človeku, nech je príslušníkom akejkoľvek rasy, rozpráva akýmkoľvek jazykom alebo sa nachádza v akomkoľvek stave“.

Pred rozvodom s Prachařom opäť „zamilovaná“: Agáta má zas nového priateľa!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info