fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Na Slovensku v pondelok pribudlo 16 prípadov ochorenia COVID-19

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

V pondelok pribudlo 16 prípadov nákazy koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa tak na Slovensku nakazilo už 2 615 ľudí. V pondelok urobili laboratóriá 1 454 testov, spolu otestovali už 281-tisíc vzoriek. Nepribudlo žiadne úmrtie, vyliečili sa ďalší ôsmi pacienti. Počet ľudí, ktorí prekonali koronavírus, tak stúpol na 1 874.

Ako uviedlo Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej stránke, pozitívny test malo deväť mužov a sedem žien vo veku od 19 do 83 rokov. Štyria ľudia sú z okresu Bánovce nad Bebravou, traja z okresu Prievidza, po dvoch nakazených evidujú v okresoch Žiar nad Hronom a Bratislava a po jednom v okresoch Žarnovica, Košice, Kysucké Nové Mesto, Prievidza a Partizánske.

Banášov román „Prebijem sa! Štefánik“ vyšiel v USA

V nemocniciach je s koronavírusom alebo s podozrením naň 41 pacientov, z nich má potvrdené ochorenie 31 ľudí. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú rovnako dve osoby.

Počet zosnulých u ktorých bolo potvrdené ochorenie COVID-19, zostáva na čísle 31. Na Slovensku je podľa rezortu zdravotníctva aktuálne 710 ľudí s aktívnym ochorením COVID-19.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info