HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Vojenskí piloti otestovali najpokročilejšiu verziu ruského „lietajúceho tanku“ Su-25 (VIDEO)

Na obrázku dvojica bojových lietadiel Su-25 / Screenshot YouTube

Rusko vylepšuje svoju flotilu útočných lietadiel Sukoi Su-25, aby ešte viac posilnilo ich schopnosť prežiť. Najnovší variant obrneného lietadla je predvedený v akčnom videu, ktoré bolo vydané ruskou armádou, informuje portál RT.

Su-25 patrí medzi najpoužívanejšie ruské lietadlá, ktoré od sovietskeho zásahu v Afganistane zanechali stopy vo viac ako desiatich ozbrojených konfliktoch. Hlavnou úlohou „lietajúcieho tanku“ je poskytnúť vzdušnú podporu pozemným jednotkám a zostreľovať nepriateľské ciele.

Video zverejnené v nedeľu televíziou Zvezda, oficiálnym kanálom ruskej armády, ukazuje testovacie lety dvojice Su-25SM3. Zábery nasnímané viacerými kamerami zvnútra a zvonku z kokpitu ukazujú zábery lietadiel, ktoré strieľajú rakety a robia bojové manévre.

Su-25 bojuje o svoje miesto v ruských ozbrojených silách. Keď bol vyvinutý v 70-tych rokoch, bol navrhnutý ako pomaly lietajúci ťažký ostreľovač, ktorý na rozdiel od rýchlejších stíhacích bombardérov má dosť času na identifikáciu a zostrelenie nepriateľa naraz, pričom vydrží nepriateľskú paľbu.

Pokroky v protilietadlovej raketovej technológii spôsobili, že sa Su-25 stalo menej „tankovým“, zatiaľ čo je potreba menej času na nasadenie presných bômb a rakiet. Niektorí vojenskí odborníci tvrdia, že je čas, aby jeho misie prevzali nadzvukové lietadlá a bojové vrtuľníky.

Policajt z Pennsylvánie vyvolal nové pobúrenie verejnosti, keď použil rovnaký škrtiaci chmat na iného Afroameričana (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info