HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Kráľovná Alžbeta II. predstavila svoju vlastnú značku ginu

Kráľovná Alžbeta II. a jej vlastná značka ginu / Fotokoláíž / Twitter (@crownchronicles © Her Majesty Queen Elizabeth II 2020)

Britská kráľovná Alžbeta II. predstavila svoj vlastný gin založený na prísadách zo svojej záhrady. Informoval o tom v utorok webový spravodajský portál The Brussels Times.

„Nápoj je ochutený citrusovým plodom a bylinnými tónmi získanými z 12 rastlinných výťažkov, z ktorých niekoľko pochádza zo záhrady Buckinghamského paláca – vrátane alojzie citrónovej, hlohu, bobkových listov a moruše,“ uviedla v tlačovom vyhlásení nadácia Royal Collection Trust.

Sedemdecilitrová fľaša kráľovninho ginu sa predáva prostredníctvom webovej stránky danej nadácie za 40 libier. Momentálne je nápoj distribuovaný iba v rámci územia Spojeného kráľovstva, dostupný bude aj na Windsorskom hrade a v paláci Holyrood v Edinburghu, keď tieto inštitúcie 23. júla znova privítajú návštevníkov.

Fiasko finalistov SuperStar: Prvý spoločný koncert, fanúšikovia však nedorazili!

„Celý zisk z predaja ginu pôjde nadácii Royal Collection Trust, pričom pomôže financovať starostlivosť o Kráľovskú zbierku, ako aj jej propagáciu prostredníctvom výstav, publikácií, pôžičiek a vzdelávacích programov,“ uviedla nadácia.

Kráľovská zbierka – The Royal Collection – je zbierka umenia britskej kráľovskej rodiny a zároveň jedna z najväčších súkromných umeleckých zbierok na svete. Vzhľadom na koronavírusovú krízu boli kráľovnine paláce a hrady v uplynulých mesiacoch pre verejnosť zatvorené.

Buckinghamský palác samotný zvyčajne priláka približne 15 miliónov návštevníkov ročne. Následkom koronavírusovej krízy sú však v kráľovskej správe momentálne ohrozené stovky pracovných miest.

Tento týždeň okolo nás preletí ďalších päť asteroidov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info