HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Čo majú spoločné Harabin a Matovič?

Fikcia / Fotomontáž (via Shutterstock, SITA)

Už ostáva len čakať, kedy premiérovi začnú voliči spočítavať dlhy, ktoré podobne, ako Harabin, nechal na stole.

Strana Štefana Harabina Vlasť má miliónový dlh. Jej líder sa však od strany dištancuje, lebo už nie je členom strany. Od Harabina sa dalo niečo podobné čakať. Po neúspešnej kandidatúre na prezidenta aj do parlamentných volieb sa snaží odstrihnúť od svojich záväzkov a čakať na svoju ďalšiu príležitosť, ako ohlúpiť národ svojimi dlhoročne trénovanými vyjadreniami o potrebe „lepšej spoločnosti“ (rozumej JEHO potrebe).

Ale v tomto nie je sám. Posledné voľby s podobnými heslami vyhrala koalícia, ktorá nás zásobuje jedným prúserom za druhým. Reči o čistote politiky boli dávno zmazané už len tým, že do partie vzali Kisku, ktorý je podozrivý z daňových podvodov. Kollárovci toho majú na rováši vďaka svojmu predsedovi viac ako dosť a najnovšie sa k partii pridala aj SaS-ka so svojim ministrom školstva. O miunulosti Sulíkových raňajok s Kočnerom ani nehovoriac.

Kto si bez viny, hoď ministrom!

Táto vláda už ani neskrýva, že jej ide len a len o moc a to aj bez akýchkoľvek relevantných riešení na sľubované zlepšenie našej krajiny. Dokáže akurát tak sledovať občanov cez telefóny, riešiť si svoj biznis cez pochybné nominácie, a to všetko väčšinou cez bezobsažné tlačovky alebo statusy pána premiéra na sociálnych sieťach. Môžeme si veľmi jasne predstaviť ako budú asi vyzerať Matovičom nasilu tlačené vládne noviny.

Nepripomína vám to tak trochu Harabina a jeho videá?

Nebolo by sa čo čudovať, keby rovnaký dlh po sebe zanechala aj táto partia. Respektíve omnoho väčší. Minister financií Heger totiž evidentne nemá dostatok predpokladov na riešenie verejných financií a koalícia zasa dostatok morálky na to, aby nás presvedčila o tom, že ich „nová politika“ má niečo spoločné s nejakými princípmi, ktoré hlásali.

Už ostáva len čakať, kedy pán premiér začne sla-bi-ko-vať to svoje „nepokazme si to“. A kedy mu začnú voliči spočítavať dlhy, ktoré podobne, ako Harabin, nechal na stole.

„Všetci sme Marťania!“: Prieskumníci vesmíru sa snažia vyriešiť záhadu života na Marse

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info