HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Výbuch na americkej lodi. Zranilo sa 21 námorníkov

Dym stúpajúci z USS Bonhomme Richard na námornej základni v San Diegu v nedeľu 12. júla 2020 / SITA (AP Foto / Denis Poroy)

Výbuch nastal na palube lietadlovej lode USS Bonhomme Richard v jeho domovskom prístave v San Diegu

Viac ako 20 ľudí v nedeľu utrpelo zranenia po výbuchu a požiari na palube lietadlovej lode USS Bonhomme Richard, na námornej základni v San Diegu, píše theguardian.com.

Požiar bol ohlásený krátko pred 09:00 hodinou, uviedol Mike Raney, hovorca námorníctva. Raney povedal, že do nemocnice boli vzatí štyria civilisti a 17 námorníkov so zraneniami, ktoré sú život ohrozujúce. Príčina požiaru je predmetom vyšetrovania. Raney nepovedal, kde na 256 metrovej lodi došlo k výbuchu a k požiaru. San Diego je domovským prístavom Bonhomma Richarda a v čase požiaru bol predmetom bežnej údržby. Plamene vytvorili obrovský oblak tmavého dymu viditeľný zo San Diega.

Dve ďalšie lode, USS Fitzgerald a USS Russell, boli presunuté do iného kotviska aby sa nemohlo stať, že oheň preskočí aj na nich, uviedol Raney.

Keďže loď nebola v aktívnej službe, Raney odhadol, že na palube bolo asi 160 námorníkov a dôstojníkov. Loď má schopnosť nasadiť helikoptéry, menšie člny a obojživelné vozidlá.

Ako Palestínčania terorizujú svojich vlastných ľudí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info