HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Pre tunel Soroška chystajú občania petíciu, chcú stretnutie s ministrom dopravy

Na snímke minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nominant Sme rodina). FOTO TASR - Martin Baumann

Stretnutím s ministrom dopravy a spustením petície chcú reagovať obyvatelia regiónu Gemer na zrušenie súťaže na zhotoviteľa úseku rýchlostnej cesty R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou, ktorého súčasťou mal byť aj tunel Soroška.

TASR o tom informoval predseda petičného výboru a poslanec mestského zastupiteľstva v Rožňave Pavol Burdiga. Ako sám povedal, z rozhodnutia zrušiť tunel Soroška je zhrozený a sklamaný.

„Myslím si, že je to úplne chaotické rozhodnutie. Bojujeme a budeme bojovať ďalej, pretože táto rýchlostná cesta a samotný tunel Soroška je veľmi dôležitý, nielen pre obyvateľov okresu, ale pre všetkých ľudí na Slovensku,“ podotkol Burdiga s tým, že pre región navyše znamená tepnu, cez ktorú by mohli prúdiť turisti, prípadne aj investori.

Dodal, že už poslali list ministrovi dopravy, v ktorom ho vyzvali na osobné stretnutie. Proti zrušeniu verejného obstarávania na danom úseku pripravujú odvolanie. „Počkáme do konca tohto týždňa a ak sa dovtedy minister nevyjadrí, pristúpime k protestným akciám a blokácii horského priechodu Soroška,“ avizoval predseda petičného výboru.

Strana Smer-SD bude mať snem v sobotu 18. júla, má sa na ňom voliť nové vedenie

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) zrušila verejnú súťaž na zhotoviteľa rýchlostnej cesty R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou začiatkom júla. Zrušenie súťaže odôvodnila tým, že verejné obstarávanie bolo vyhlásené bez právoplatného stavebného povolenia, zároveň v zmysle zadanej dokumentácie nie je možné získať stavebné povolenie, a tak je projekt v zmysle dokumentácie nerealizovateľný.

Diaľničiari však ubezpečili, že v budúcnosti sa uplatní verejná súťaž na realizáciu tohto úseku R2 v zmysle zákona o verejnom obstarávaní a v súlade s celospoločenskými prioritami.

Klus si vie skôr predstaviť nosenie rúšok na verejnosti ako e-karanténu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info