HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

OĽaNO už dostalo 970 podnetov na nominantov za šéfov okresných úradov

Na snímke premiér SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie hnutia OĽaNO k predstaveniu kandidátov na prednostov okresných úradov 6. júla 2020 v Bratislave. FOTO TASR – Jakub Kotian

Vláda by mohla nových šéfov úradov vymenovať ešte tento týždeň.

Hnutie OĽaNO dostalo od verejnosti 970 podnetov týkajúcich sa nominantov na prednostov okresných úradov (OÚ), z toho polovica bola pozitívnych. TASR to povedal predseda poslaneckého klubu hnutia Michal Šipoš. Predpokladá, že vláda by mohla nových šéfov úradov vymenovať ešte tento týždeň. So získanými informáciami momentálne podľa Šipoša konfrontujú nominantov.

„Ak to budú relevantné podnety, daný nominant nebude vymenovaný,“ odpovedal Šipoš na otázku, či je možné, že by nominanta na základe prijatých podnetov nevymenovali. Premiér Igor Matovič (OĽaNO) minulý týždeň vyzval verejnosť, aby zhodnotila nominantov na šéfov OÚ, nazval to „verejnou lustráciou“. Podnety sa mohli zasielať do piatku 10. júla cez webovú stránku prednostovia.sk, kde zverejnili zoznam nominantov.

Ľudí na tieto posty vyberalo OĽaNO, obsadiť sa má 72 miest. Podľa Šipoša zatiaľ nevybrali nominantov pre tri úrady, a to v Trenčíne, Senici a Rožňave. Politicky nominovaný bude podľa Matoviča len šéf úradu, pričom ostatní úradníci sa majú vyberať podľa odbornosti. OĽaNO vyberá podľa premiéra prednostov OÚ preto, lebo úrady sú v gescii ministra vnútra Romana Mikulca, ktorého nominovalo OĽaNO.

Ministri schválili posielanie telefónnych čísel navrátilcov hygienikom, podľa Doležala žiadne osobné údaje nedostanú

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info