HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V Považskej Bystrici sa prevrátilo auto, ktoré prevážalo acetylén

Považskobystrickí hasiči zasahovali pri dopravnej nehode dodávkového auta, ktoré prevážalo tlakové nádoby s acetylénom / TASR - KR PZ v Trenčíne

Považskobystrickí hasiči zasahovali v stredu (8. 7.) pri dopravnej nehode dodávkového auta s prívesným vozíkom na ceste tretej triedy v katastri Považskej Bystrice. Auto prevážalo tlakové nádoby s acetylénom, nehoda si nevyžiadala zranenia. Informoval o tom vo štvrtok TASR hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík.

Havarovaná dodávka spolu s prívesom blokovala oba jazdné pruhy. Na prívesnom vozíku prepravoval vodič 19 tlakových nádob s acetylénom, ktorý sa v dôsledku nehody prevrátil. „Spolu 14 tlakových nádob zostalo pod prevráteným vozíkom a zostávajúcich päť nádob sa nachádzalo v priekope vedľa vozovky. Z jednej tlakovej nádoby vo vozíku unikal acetylén,“ priblížil Petrík.

Zasahujúci hasiči podľa neho zabezpečili miesto dopravnej nehody, ako aj vozidlo proti ďalšiemu pohybu, súčasne vykonali protipožiarne zabezpečenie a prostredníctvom termovíznej kamery monitorovali teplotu tlakových nádob. „Taktiež uzatvorili uvoľnený ventil a postupne spod prívesného vozíka vyniesli tlakové nádoby na voľné priestranstvo. V dôsledku dopravnej nehody došlo k poškodeniu lampy verejného osvetlenia, ktorú následne demontoval privolaný servisný technik,“ doplnil.

Po zdokumentovaní dopravnej nehody políciou hasiči vozík naložili na vozidlo odťahovej služby. Tlakové nádoby boli preložené na náhradný príves a následne odvezené.

Polícia obvinila po naháňačke a nehode muža, ktorý mal zákaz šoférovať

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info