HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Muži za kúpanie bez rúšok a plaviek v Taliansku zaplatili 20-tisícovú pokutu

Comské jazero na severe Talianska, Zdroj: Pixabax.com

Najdrahšie kúpanie v živote majú za sebou muži, ktorí si v talianskej Lombardii vyšli k vode bez plaviek. Šesť naháčov dostalo pri Comskom jazere od polície pokutu za to, že sa v regióne, ktorý bol najviac postihnutý vírusom COVID-19, prechádzali nahí a bez rúšok. Každý z nich zaplatil 3333 eur, píše server Aktuálně.cz. 

Polícia nudistov videla, ako sa prechádzajú na pobreží mestečka Abbadia Lariana pri Comskom jazere. Šesť mužov bez plaviek a rúšok videli strážnici priamo z lode, na ktorej podľa serveru BBC hliadkujú sústavne niekoľko posledných týždňov. 

Nudisti vo veku od 43 do 68 rokov dostali za kúpanie a prechádzku bez plaviek a rúšok pokutu vo výške 3333 eur. Podla polície muži o nariadení nosiť rúšky na verejnosti museli vedieť a ich čin byl pravdepodobne úmyselný. Dohromady tak zaplatia bezmála 20-tisíc eur.

Barbie, ktorá bývala Kenom, nemá dosť! Tam dole si to dramaticky zväčšila

Comské jazero patrí k najatraktívnejším miestam na severe Talianska a je tiež jednou z najdrahších turistických destinácií. Vilu pri jazere má napríklad herec George Clooney, Bill Gates anebo Ruppert Murdoch. Lombardia však behom pandémie utrpela veľké straty na životoch, a dodnes v nej preto platia prísnejšie pravidlá než vo zvyšku krajiny. Ľudia musia na verejnosti nosiť rúška a dodržiavať dvojmetrové odstupy. 

V priebehu letných horúčav je ale pre ľudí ťažké tieto opatrenia dodržiavať. Polícia v posledných dňoch zaznamenala 70 plavcov, ktorí porušili nariadenie vlády. Boli to predovšetkým turisti z Južnej Ameriky a východnej či strednej Európy. 

Bonul platil milióny eur firme, ktorá je vyšetrovaná v kauze Dobytkár

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info