fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Väčšina ruských lekárov neverí oficiálnym štatistikám o úmrtí a infekcii na Covid-19

Ilustračný obrázok / Pixabay

Z prieskumu stoviek lekárov vyplynulo, že takmer 60% si nemyslí, že oficiálne údaje o výsledkoch pandémie Covid-19 v Rusku sú presné, informuje portál RT.

Prieskum, ktorý sa uskutočnil pre paneurópskych vedcov združenia ESOMAR, zistil, že takmer polovica z 502 respondentov (49%) si myslí, že orgány podcenili prípady infekcie Covid-19. Až 47% vyjadrilo názor, že počet úmrtí na chorobu je vyšší, ako sa uvádza.

Oficiálnym údajom o infekcii dôveruje 23% lekárov a o úmrtí 21%, zatiaľ čo 9% a 11% respondentov sa skutočne domnieva, že úrady výsledky nadhodnocujú.

Viac ako polovica opýtaných lekárov má skúsenosti s prácou s pacientmi s príznakmi Covid-19. Z nich 16% pracovalo priamo s ľuďmi, ktorí boli infikovaní koronavírusom.

Potrebujeme poznať pravdu o MH-17. Rozhodnutie súdu vyšetriť všetky teórie je veľmi vítaný krok

„Lekári vyvodzujú závery na základe toho, čomu sami čelia, napríklad zvýšenie záťaže a presun personálu do červenej zóny,“ vysvetlila analytička Irina Osipová z Moskovskej agentúry FOM. „Ak táto skúsenosť nekoreluje so znížením štatistík a ak nie je sprevádzaná osobnou skúsenosťou, potom vzniká nedôvera.“

Rusko tiež myslí inak ako Európska únia, uviedla Osipová novinám Vedomosti. Hovorí, že ak osoba s cukrovkou zomrie na koronavírus, tak sa uvádza, že pacient zomrel na cukrovku, nie na nové ochorenie.

Moskovský obchodný denník tiež požiadal ministerstvo zdravotníctva, aby sa vyjadrilo, ale hovorca mu odpovedal, že „nie sú oboznámení s výsledkami prieskumu.“

MIMORIADNE: Brazílsky prezident Bolsonaro je pozitívny na Covid-19

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info