HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Vznikajúca Pellegriniho strana nateraz nekomentuje, či ponúkla Lučanskému spoluprácu

Peter Pellegrini a Milan Lučanský Zdroj: TASR/František Iván

Novovznikajúca strana Petra Pellegriniho Hlas – sociálna demokracia (Hlas) nekomentuje, či plánuje spoluprácu s Milanom Lučanským po jeho odchode z funkcie prezidenta policajného zboru.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) sa v nedeľu 5. júla vyjadril, že Lučanský v septembri, v októbri vstúpi do Pellegriniho strany. „Mám asi svoje informácie,“ povedal Matovič v relácii TV Markíza Na telo plus.

„My to nateraz nebudeme komentovať,“ reagovala Patrícia Medveď Macíková z kancelárie podpredsedu parlamentu Petra Pellegriniho na otázku agentúry SITA, či Hlas oslovil alebo mieni osloviť Lučanského s ponukou na spoluprácu.

Po Kiskovom konci v politike bude mať strana Za ľudí problémy s peniazmi

Lučanský požiadal o uvoľnenie zo služobného pomeru v Policajnom zbore SR k 31. augustu. Policajný prezident neodpovedal na otázku, či mieni vstúpiť do novej strany expremiéra Pellegriniho. Podľa hovorkyne Policajného prezídia SR Denisy Bárdyovej si policajný prezident aktuálne čerpá dovolenku.

Na konci júna pri oznámení svojho odchodu z čela polície Lučanský povedal, že sa mu ťažko vyjadruje k prípadnej politickej budúcnosti. Poukázal na to, že je v dvojmesačnej výpovednej lehote. „Neviem, či som stotožnený, že by som aktívne vstupoval do nejakej politickej strany. Bol som celý život policajtom,“ poznamenal. Dodal, že neočakával, že bude odchádzať ako nechcený.

Nezaujatosť sudcu Trubana v kauze Dobytkár je otázna, tvrdí Šeliga

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info