HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Tigrica zabila ošetrovateľku priamo pred návštevníkmi a ďalšími zamestnancami

Ilustračné foto: pixabay.com

Prečo bola ošetrovateľka vo výbehu v rovnakom čase ako šelma?

Samica tigra džungľového (Panthera tigris tigris) napadla a zabila ošetrovateľku v zürišskej zoo priamo pred návštevníkmi a ďalšími zamestnancami. Kolegovia žene okamžite vyrazili na pomoc a podarilo sa im tigricu menom Irina od nej aj odlákať, no 55-ročná ošetrovateľka na mieste zomrela.

Zdesení návštevníci na útok upozornili v sobotu krátko po jednej popoludní. „Bohužiaľ, pomoc prišla neskoro,“ skonštatovala hovorkyňa zürišskej polície.

Incident je predmetom vyšetrovania, ktoré sa okrem iného zameriava na to, prečo bola ošetrovateľka vo výbehu v rovnakom čase ako šelma.

Neďaleko Viedne zastrelili Čečena, polícia zvažuje politický motív

Tigrica Irina sa narodila v roku 2015 v zoo v dánskom meste Odense a do Zürichu prišla pred rokom. Podľa riaditeľa zoo Severina Dressena sa správala normálne. Ošetrovateľka bola podľa neho dlhoročnou zamestnankyňou zoo. Návštevníci i kolegovia obete, ktorí útok videli, majú k dispozícii psychologickú pomoc.

Zoo, ktorá len nedávno otvorila svoje brány po uvoľnení obmedzení proti šíreniu koronavírusu, je v nedeľu znovu zatvorená.

Pamätník Stalinových obetí na Sibíri znesvätili vandali

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info