HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

SaS a Za ľudí budú poslušne hlasovať, vyhlásil Matovič

Premiér SR Igor Matovič. Foto: SITA/Martin Havran

Ak má táto koalícia vydržať, hnutie Borisa Kollára v nej musí ostať, povedal premiér.

„To čo robí SaS alebo Za ľudí, myslím si, že je to také napínanie svalov. Inak povedané, reči sa hovoria a chlieb sa je. Myslím si, že nakoniec to dospeje možno do nejakého hlasovania a budú tak poslušne hlasovať, jedna radosť – v rozpore s tým, čo teraz tvrdia,“ povedal v nedeľu pre TV Markíza premiér Igor Matovič.

Ako pripomenul, minister školstva Branislav Gröhling a ministerka spravodlivosti Mária Kolíková majú nájsť spôsob, ako odoberať falošne získané tituly aj do minulosti. „A keď ten výsledok bude, že zoberieme všetkým, zoberieme, keď ten výsledok bude taký, že nezoberieme nikomu a môžeme ísť iba dopredu, oni musia prísť a povedať odpoveď. Čiže ja som nepovedal, že musíme automaticky brať.“

Štát by mal uhrádzať zamestnávateľom časť rekreačného príspevku aj spätne

V prípade Borisa Kollára ide podľa premiéra o selektívnu spravodlivosť, ale zákon by mal platiť pre každého rovnako. „Ja predpokladám, že ani Za ľudí ani SaS nebudú mať odvahu položiť vlastnú vládu, že je to také trošku divadielko na ľudí.“

Matovič zároveň priznal, že mu Richard Sulík navrhoval vládu bez Borisa Kollára. Vládu napríklad s podporou poslancov Petra Pelegriniho však odmietol s tým, že ak má táto koalícia vydržať, hnutie Borisa Kollára v nej musí ostať.

Ak by totiž po prípadnom hlasovaní v parlamente musel Kollár opustiť post predsedu, Matovič si je na 100 percent istý, že by z hnutie Sme rodina z koalície odišlo. Následne by sa mohlo stať, že by nejakých poslancov „kúpili“ a vláda by stratila väčšinu.

Štát by mal uhrádzať zamestnávateľom časť rekreačného príspevku aj spätne

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info