HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Odkaz Cyrila a Metoda si treba pripomínať, vyhlásil B. Kollár v Nitre

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (vľavo) počas slávnostnej svätej omše na Svätoplukovom námestí s uvedením a požehnaním známky k 1150. výročiu ustanovenia sv. Metoda za panónskeho a veľkomoravského arcibiskupa v rámci programu Cyrilo-metodských a Pribinových slávností Nitra, milá Nitra 2020. Nitra, 5. júl 2020. Foto: SITA/Martin Havran

Od našej histórie a koreňov sa nesmieme odkloniť, pripomenul Boris Kollár.

Odkaz Cyrila a Metoda si treba pripomínať. Je to naša história, naše korene a nesmieme sa od toho odkloniť. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) to uviedol pri príležitosti Sviatku svätého Cyrila a Metoda, ktorý si pripomenul účasťou na slávnostnej svätej omši na Svätoplukovom námestí v Nitre.

„Máme to napísané priamo v preambule našej ústavy, ktorá hovorí: My, národ slovenský, pamätajúc na odkaz Cyrila a Metoda, preto si to treba pripomínať. Je to naša história, naše korene a nesmieme sa od toho odkloniť,“ vyhlásil šéf parlamentu. Dodal, že bohoslužieb pri príležitosti júlového sviatku sa zúčastňuje každoročne, v minulosti aj ako opozičný poslanec.

Kollár v Nitre zároveň ocenil, že organizátori slávnostnej omše zabezpečili dodržiavanie prísnych hygienických a bezpečnostných opatrení v súlade s platnými nariadeniami.

Cyril a Metod boli odvážni ľudia, šírili múdrosť, vzdelanie a vieru, uviedla prezidentka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info