HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Koaličné sily vedené Saudskou Arábiou zničili štyri drony jemenských povstalcov

Členovia jemenského kmeňu lojálni jemenským šiitským povstalcom - húsíom skandujú počas zhromaždenia na mobilizáciu viac bojovníkov pre húsíov v Saná 25. februára 2020. / TASR (AP)

Medzinárodná koalícia pod vedením Saudskej Arábie v piatok oznámila, že zneškodnila štyri drony nesúce výbušniny, ktoré na územie Saudskej Arábie vypustili proiránski jemenskí povstalci húsíovia. Informovala o tom agentúra Reuters.

Húsíovia za posledné týždne zintenzívnili cezhraničné raketové a dronové útoky, v dôsledku čoho arabská koalícia v stredu oznámila, že proti nim začala vojenskú operáciu.

Jemenská televízia al-Masirah, ktorú kontrolujú povstalci, odvtedy nahlásila letecké útoky na niekoľko provincií vrátane hlavného mesta Saná, pri ktorých viacero ľudí utrpelo zranenia.

Medzinárodná koalícia sa do občianskej vojny v Jemene zapojila v marci 2015, keď proiránski húsíovia koncom roka 2014 vyhnali z hlavného mesta medzinárodne uznanú vládu.

Jemen sa počas vojny dostal na pokraj hladomoru a zdravotnícke zariadenia v krajine sú zdevastované, takže nedokážu účinne čeliť pandémii nového koronavírusu.

Pri výbuchoch v továrni na pyrotechniku v Turecku sa zranilo 56 ľudí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info