HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Snem Smeru-SD bude v júli (aktualizácia)

Predseda strany SMER - SD Robert Fico. FOTO TASR- Dano Veselský

Smer vymenil po odchode Pellegriniho a ďalších poslancov 17 okresných a krajských predsedov.

„Rekonštrukčný snem“ strany Smer-SD sa uskutoční s veľku pravdepodobnosťou ešte v júli. Rozhodovať sa tam bude o doplnení predsedníctva a vedení strany. Voliť sa bude aj generálny manažér. Po rokovaní predsedníctva strany to povedal predseda Smeru-SD Robert Fico.

Ako ďalej informoval, Smer vymenil po odchode Pellegriniho a ďalších poslancov 17 okresných a krajských predsedov, nie všetci však odišli z politických dôvodov.

Aktualizované 2.7. o 13.11 hod.:

„Nemôžete spolupracovať s niekým, kto nechce spolupracovať so Smerom. Nominovali sme na ich pozície ľudí, ktorí sú k nám lojálni. Vnútorné štruktúry Smeru sú tým pádom absolútne zastabilizované,“ uviedol šéf Smeru-SD.

„My nie sme prilepení na stoličkách a vydierať sa nenecháme,“ vyhlásil Kollár

Doplnil, že požiada predsedu Národnej rady SR (NR SR) Borisa Kollára (Sme rodina), aby do programu najbližšej parlamentnej schôdze, ktorá sa začína 7. júla, zaradil bod týkajúci sa odvolania predsedov kontrolných parlamentných výborov, v ktorých čele stoja odídenci zo Smeru. Opätovne vyzval aj lídra vznikajúcej strany Hlas – sociálna demokracia Petra Pellegriniho, aby odstúpil z funkcie podpredsedu parlamentu, ktorá podľa jeho slov prináleží Smeru-SD.

Bývalý premiér sa vyjadril aj k medializovanej kauze diplomovej práce predsedu parlamentu Kollára. „To, že sfalšoval diplomovú prácu, je to posledné, čo nás pri ňom trápi. Ak si vezmeme jeho mafiánske vzťahy, jeho kontakt s obžalovanou z vraždy či minulosť, keď bol podozrivý z dovážania narkotík na Slovensko, tak toto je prehrešok typu, že ukradol pár čerešničiek zo stromu,“ prirovnal situáciu Fico.

Expremiér však označil za problém, že na stoličke predsedu pléna sedí človek, ktorý tam „nemá čo robiť“. Na novinársku otázku, či z pozície opozičnej strany navrhnú v tejto veci odvolávanie Kollára, odpovedal, že by ich návrh bol, pravdepodobne, odmietnutý. To, že by ho však podporili, priamo nevylúčil.

Odstúp, ale ostaň s nami

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info