HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Talianska polícia zatkla na Sicílii a v Nemecku 46 členov mafie Cosa Nostra

Ilustračné foto - TASR

Talianska polícia v stredu oznámila, že v rámci rozsiahlej razie zameranej na klany sicílskej mafie Cosa Nostra zadržala 46 ľudí. Informovala agentúra DPA.

Policajná operácia bola zameraná na mafiánske klany z miest Barrafranca a Pietraperzia ležiace v sicílskej provincii Enna. Všetci zadržaní čelia obvineniam z kolaborácie s mafiou, obchodovania s drogami, vydierania, korupcie i nelegálnej držby zbraní. Polícia pri raziách zaistila tiež majetok v hodnote vyše milióna eur.

Ako šéfa miestnej mafiánskej rodiny identifikovala polícia zadržaného Raffaeleho Bevilacquu, niekdajšieho právnika a politika z už zaniknutej Kresťanskodemokratickej strany. Toho pritom už v 80. rokoch 20. storočia odsúdili na doživotie, v roku 2018 ho však pre zdravotné problémy z väzenia prepustili.

Bevilacquu teraz umiestnili do väzby, rovnako ako aj ďalších 35 zadržaných, medzi nimi aj jeho rodinného príslušníka Giuseppeho Emilia, ktorého zatkli v nemeckom meste Wolfsburg. Zvyšným desiatim zadržaným bolo nariadené domáce väzenie.

Rakúsko varovalo pred cestovaním na západný Balkán, pretože nakazených pribúda

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info