fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

ZSSK obnovuje medzištátnu dopravu s Maďarskom

Ilustračne foto - SITA

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) na základe uvoľnenia opatrení obnoví od stredy medzištátnu dopravu s Maďarskom.

ZSSK o tom informovala v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poskytol v utorok hovorca spoločnosti Tomáš Kováč. Všetky osobné vlaky na linke Bratislava-Petržalka – Rajka – Hegyeshalom budú od 1. júla vedené v plnom rozsahu.

Vzhľadom na mimoriadnu udalosť – zosuv pôdy a poškodenie trate v úseku Szob – Nagymaros – je doprava s Maďarskom cez Štúrovo až do odvolania pozastavená. Predpoklad spustenia dopravy cez pohraničnú priechodovú stanicu Štúrovo je plánovaný k 16. júlu. Vlaky EC 181 Rákoczi, EC 187 Rákoczi, EC 186 Hornád budú od 1. júla do 19. augusta z dôvodu výluk v Maďarsku vedené odklonom podľa dočasného cestovného poriadku. Od 20. augusta budú tieto vlaky vedené v pôvodnej trase a pôvodných časových polohách.

Polícia začína pociťovať personálne a technické problémy, tvrdí Lučanský (aktualizácia)

Vlak EC 182 Hornád bude od 2. júla do 19. augusta z dôvodu výluk v Maďarsku vedený odklonom podľa dočasného cestovného poriadku. Od 20. augusta bude tento vlak vedený v pôvodnej trase.

Vyššie uvedené vlaky (EC 181/182 Rákoczi a EC 186/187 Hornád) budú v dňoch 4. a 5. júla, 15. a 16. augusta v úseku Košice – Miskolc vedené náhradnou autobusovou dopravou s odchodom z Košíc/príchodom do Košíc v zmysle dočasného cestovného poriadku.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info