HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Marek Ťapák končí na poste programového riaditeľa RTVS

Marek Ťapák. FOTO - TASR

Na poste programového riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) – Slovenskej televízie (STV) prichádza od stredy 1. júla k zmene.

Z dôvodu dlhodobých zdravotných problémov sa súčasný riaditeľ Marek Ťapák a RTVS dohodli na ukončení spolupráce k 30. júnu. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková. Vedením Sekcie programových služieb STV je dočasne od 1. júla poverený súčasný riaditeľ Sekcie športu Matej Hajko.

„Ďakujem veľmi pekne Marekovi Ťapákovi za jeho plné nasadenie a skvelú prácu, ktorú v tejto pozícii za vyše dvoch rokov vykonal,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník. Podľa dočasného programového šéfa STV Hajka odviedli Marek Ťapák so svojím tímom gro práce pri príprave jesennej programovej štruktúry.

Súd oslobodil bývalého riaditeľa Lesov SR Jozefa M.

„Napriek tomu nás čaká horúce pracovné leto, aby RTVS bola na 100 percent programovo konkurencieschopná nielen na jeseň, ale aj v ďalšom období,“ dodal Hajko.

V RTVS došlo v poslednom období k viacerým personálnym zmenám. Generálny riaditeľa RTVS Jaroslav Rezník napríklad odvolal z funkcie vedúcu Odboru televízneho spravodajstva a publicistiky Hanu Lyons a na jej miesto 1. júna nastúpil Peter Nittanaus.

Na základe dohody skončil k 31. máju aj šéf Reportérov Richard Bolješik, ktorého na tejto pozícii nahradila investigatívna novinárka Katarína Začková. Na pozícii tímlídra domáceho spravodajstva televíznej časti verejnoprávnej RTVS skončil aj Miroslav Fridnt, ktorý bude vo väčšej miere moderovať ranné Správy RTVS či Správy a komentáre.

ZSSK obnovuje medzištátnu dopravu s Maďarskom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info