fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Dvaja vodiči si neďaleko Šale urobili preteky na ceste prvej triedy

Ilustračný obrázok / TASR

Dvaja vodiči osobných vozidiel si v sobotu (27. 6.) urobili preteky na ceste prvej triedy medzi obcami Trnovec nad Váhom a Jatov. Povolenú rýchlosť 90 kilometrov za hodinu prekročili o vyše 70 kilometrov.

Dopravní policajti zo Šale namerali vodičovi vozidla BMW X5 rýchlosť 163 kilometrov za hodinu, za ním idúcemu vodičovi vozidla Kia 162 kilometrov za hodinu. „Obom vodičom uložili blokovú pokutu vo výške 800 eur. Jeden z vodičov blokovú pokutu zaplatil na mieste. Druhému bol vodičský preukaz zadržaný z dôvodu insolventnosti a má 15 dní na uhradenie blokovej pokuty,“ informovala polícia na sociálnej sieti.

V ten istý deň sa šalianski dopravní policajti zamerali aj na dodržiavanie povolených rýchlostí motocyklistami. Na rovnakej ceste, ako pretekali dvaja vodiči osobných vozidiel, namerali vodičovi motocykla Suzuki rýchlosť 152 kilometrov za hodinu. Povolenú rýchlosť na ceste prvej triedy prekročil o 62 kilometrov. Policajti mu uložili blokovú pokutu vo výške 400 eur, ktorú na mieste uhradil.

Vo večerných hodinách sa policajti presunuli na cestu II/573 do blízkosti obce Dlhá nad Váhom. Tam spozorovali maďarského vodiča vozidla VW Passat. Vodič prekročil povolenú rýchlosť o 60 kilometrov za hodinu. Policajti mu uložili blokovú pokutu vo výške 300 eur. Keďže ju nezaplatil na mieste, bol mu z dôvodu insolventnosti zadržaný vodičský preukaz.

Rada prokurátorov varuje pred neprokurátormi na čele GP, ohradila sa voči útokom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info