HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rolling Stones chcú žalovať Trumpa, že používa ich pesničky na zhromaždeniach

Vlajka Rolling Stones / Facebook (@therollingstones)

Britská rocková skupina Rolling Stones pohrozila v nedeľu americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi právnou žalobou, keďže aj napriek príkazu na zastavenie činnosti používa na svojich predvolebných zhromaždeniach jej piesne. Informovala o tom agentúra AP.

Kapela vo vyhlásení spomenula, že jej právny tím spolupracuje s organizáciou na ochranu hudobných práv BMI s cieľom zastaviť používanie jej materiálov na Trumpovej predvolebnej kampani.

„BMI v mene Rolling Stones informovala Trumpovu kampaň, že neoprávnené používanie piesní predstavuje porušenie licenčnej zmluvy. Ak Donald Trump bude toto oznámenie ignorovať a naďalej ich bude používať, bude čeliť žalobe za porušenie embarga a prehrávanie hudby, na ktorú nemá licenciu,“ uviedli Rolling Stones vo vyhlásení.

Poľsko si dnes volí prezidenta. Najväčšie šance má opäť Andzrej Duda

Kapela sa na Trumpa sťažovala už počas jeho kampane v roku 2016, keď použil jej pesničky na vyburcovanie davu na zhromaždeniach. Iní umelci sa tiež sťažovali na to, že sa ich hudba spája s Trumpovými udalosťami.

Rodina zosnulého rockového hudobníka Toma Pettyho uviedla, že vydala príkaz na zastavenie činnosti, keď Trump použil v Tulse jeho skladbu I Won’t Back Down. Vo svojom vyhlásení rodina spomenula, že Trump nebol oprávnený, aby použil túto pieseň na svoju kampaň: „Tom Petty a jeho rodina boli odjakživa proti rasizmu a akejkoľvek diskriminácii. Tom Petty by nikdy nebol chcel, aby sa jeho pieseň použila v nenávistnej kampani, pretože rád spájal ľudí.“

Kanadský hudobník Neil Young v roku 2018 tiež ostro kritizoval Trumpa, keď zistil, že napriek jeho želaniu použil jednu z jeho piesní na stretnutí voličov.

Neprirodzená diéta vychudnutej Adele (32): Kilá sa čoskoro vrátia, varuje odborníčka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info