HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Kiska zradil. Alebo potešil?

fantóm
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Zo slovenskej politiky sa dúfajme konečne definitívne vytratí zlý fantóm menom Andrej Kiska.

Šéf strany „Za ľudí“ sa konečne vyjadril k svojej politickej budúcnosti. Žiadna nebude. Nemal ani toľko politickej kultúry, aby sa pred svojich voličov postavil osobne. A tak to spravil na Matoviča – cez Facebook.

Iste, nechceme zľahčovať jeho prípadné zdravotné problémy. Ale už od volieb to vyzerá, že sa pán exprezident úplne politike vyhýba. O všetkých zásadných politických otázkach nakoniec nechal vyjednávať podpredsedníčku strany Veroniku Remišovú a v podstate pôsobil ako fantóm.

A niet sa mu čo čudovať. Veď zo svojich voličských preferencií, ktoré mal ako prezident, dokázal do politického potenciálu pretaviť iba absolútne minimum. A teraz už sa jeho „ľudia“ držia dlhodobo pod hranicou vstupu do parlamentu a aj v koalícii sú v podstate iba nechcené dieťa.

V kauze vraždy Kuciaka ešte procesné strany navrhujú viaceré dôkazy

Ich názory nezavážia v politickej debate koaličných partnerov v podstate vôbec a tak im nezostáva len sa tešiť z ministerstva spravodlivosti a nového zbytočného rezortu, ktorý si vydupali pre Remišovú. Práve tá sa hotuje prevziať opraty tejto umierajúcej strany.

V súboji s ďalším podpredsedom Šeligom má jasne navrch. Lebo kým tento mladý kiskovec neohrozene volá po páde Borisa Kollára, Remišová je zmierlivejšia a tvrdí, že kauzou diplomovka by nebolo dobré povaliť túto vládu.

Strana Za ľudí tak aktuálne trpí podobným problémom ako strany, ktoré sa ocitli pod hranicou zvoliteľnosti, typu Progresívne Slovensko a Spolu. Vynára sa aj paralela s bývalou stranou Radoslava Procházku Sieť. Štiepia sa, hádajú sa, rozpadávajú sa. To bude asi tá nová politická kultúra, ktorú sľubovali.

Ale veď pod Kiskovým vedením nakoniec nič dobré vyrásť nemohlo. Jeho zaujímali iba tak pozemky pod Tatrami a vlastný prospech. A „za ľudí“ v podstate nikdy naozaj nebojoval. Aj teraz jeho ľudia bojujú rovnako iba proti iným, úspešnejším.

Google ako Ministerstvo Pravdy Nového svetového poriadku (Vladimír Prochvatilov)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info