HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Neprirodzená diéta vychudnutej Adele (32): Kilá sa čoskoro vrátia, varuje odborníčka

Speváčka Adele / Fotokoláž / via Facebook (Common Decency) (Songmaker Recording Experience)

Za pomerne krátke obdobie schudla o neuveriteľných 45 kilogramov a teraz speváčka Adele (32) nenechá v kľude takmer nikoho. Fanúšikovia na sociálnych sieťach riešia jej vychudnuté telo i prepadnuté líca. Špekuluje sa o špeciálnej diéte aj anorexii. Čo si o rýchlej premene Adelinej figúry myslia odborníci?

Ako píše portál Blesk, držiteľka Grammy Adele sa k tretiemu výročiu požiaru Grenfell Tower v Londýne objavila pred kamerou vo voľnom oblečení, s copom a s unaveným výrazom v tvári. A fanúšikovia sa pýtajú, ako je možné schudnúť toľko kilogramov za tak krátku dobu.

„Za mňa nemá zmysel riešiť, za ako dlho je ideálne zhodiť a koľko. Všeobecne platí, že treba chudnúť tak, aby to bolo dlhodobo udržateľné. Teda žiadne rýchle zázraky, ale kvalitnú stravu. Jedálniček postavený na skutočnom jedle, k tomu pohyb v priebehu každého dňa ako to len ide, pobyt vonku, dostatočný spánok, zvládanie stresu,“ vysvetlila pre Blesk.cz špecialistka na zdravotnú prevenciu a výživu PharmDr. Margit Slimáková.

Kucherenko urážlivo komentovala schudnutie speváčky Adele. A strhla sa mela!

Pri takejto prospešnej starostlivosti budeme podľa odborníčky nielen zdraví, ale telo si nájde aj správnu hmotnosť. „Takéto jedlo chutí a zasýti, takýto režim prospieva. Cítime sa skvele a radi budeme pokračovať, a preto ani nehrozí návrat stratených kilogramov a potreba ďalšej diéty, ako je to s bežnými neprirodzenými diétami,“ vysvetľuje Slimáková.

V prípade Adele údajne išlo o takzvanú Sirtfood diétu. Prvý týždeň je najintenzívnejší – to sa pijú len zeleninové džúsy a smie sa skonzumovať len 1000 kalórií denne. Jedlá obsahujúce polyfenoly, napríklad sóju, fazuľu, zelený čaj či jablká. Tie dokážu v tele aktivovať sirtuíny, teda enzýmy, ktoré pomáhajú pri spaľovaní tukov. Pri tomto procese navyše dochádza k očiste tela od škodlivých látok.

Nutričná špecialistka ale v také zázraky rozhodne neverí. „Za mňa je to typická neprirodzene obmedzujúca strava, dlhodobo nič chutného ani udržateľného. Ponúkne rýchle schudnutie a buď postupný nárast hmotnosti, alebo potrebu udržiavať získanú štíhlosť ďalšími neprirodzenými diétnymi zásahmi,“ dodala odborníčka.

Maradona je Boh: Talianska televízna moderátorka vzdáva poctu nástennej maľbe Maradonu

Ozývajú sa však aj hlasy, že speváčka Adele trpí anorexiou. Psychická porucha začína najčastejšie vo veku medzi 14-18 rokmi života, ale môže sa objaviť skôr či neskôr. V prípade Adele by mohla súvisieť s jej rozvodom. 

„Často začína ako reakcia na nejakú novú životnú situáciu či udalosť, s ktorou sa daný jedinec nedokáže vysporiadať. Anorektici sa snažia úmyselne znižovať svoju hmotnosť. Jedinec to úmyselne vyvoláva znižovaním príjmu tekutín a potravy, zvyšovaním energetického výdaja cvičením. K ďalším využívaným prostriedkom patrí vyprovokované zvracanie, hnačky, preháňadlá,“ opísala terapeutka Monika Plocová.

Jan Kraus šokuje: Má nepriateľov a užíva si to!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info