HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Jediným kandidátom na predsedu súdnej rady je zatiaľ Mazák

Na snímke Ján Mazák. / TASR – František Iván

Súdna rada si bude v pondelok (29. 6.) voliť nového predsedu po tom, čo odstúpila doterajšia predsedníčka Lenka Praženková. Jediným kandidátom, ktorého návrh Kancelárii Súdnej rady SR doručili, je bývalý predseda Ústavného súdu SR Ján Mazák. Súdna rada o tom informuje na svojom webe.

Mazáka navrhujú ako predsedu Súdnej rady SR nominanti zo všetkých zložiek moci, teda členovia súdnej rady volení sudcami, parlamentom a vymenovaní vládou a prezidentkou. Pod návrh sa podpísali Elena Berthotyová, Alena Svetlovská, Juraj Kliment a Miloš Kolek.

„Navrhovatelia dospeli k presvedčeniu, že Ján Mazák je morálne i odborne plne spôsobilý vykonávať funkciu predsedu súdnej rady. Ich návrh bude zároveň prejednaný na najbližšom zasadnutí súdnej rady, ktoré je naplánované na 29. júna 2020,“ informuje súdna rada. V súvislosti s faktom, že Mazák je zatiaľ jediným kandidátom, súdna rada pripomína, že to tak nemusí zostať. Návrh na kandidáta na predsedu je možné predložiť aj v samotný deň zasadnutia, na ktorý je vyhlásená voľba.

Doterajšia predsedníčka súdnej rady Lenka Praženková sa rozhodla vzdať svojej funkcie v utorok (23. 6.), pričom jej funkcia zanikla nasledujúcim dňom.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info